Vpliv napetosti na tkiva

Vpliv napetosti na tkiva

Napetost povzroča utesnitve, kar zmanjša dotok kisika do tkiva. Tipi tekočin v našem telesu so kri, limfa, tkivna tekočina, možgansko-hrbtna tekočina, voda v intersticiju, želodčna kislina in slina. Postopno kronično zmanjšanje pretakanja zgolj ene od zgoraj naštetih tekočin lahko pripelje do vrste različnih problemov. Za izboljšanje pretakanja je potrebno zmanjšati ali odpraviti nenehen stres.
Spela_Jaksa_PetiElement-krog
Špela Jakša

Ustanoviteljica znamke Peti element
uni. dipl. biokem., dipl. fizioterapevt

Splošno
1 marca, 2021

Fizika – Ko so mišice napete, zmanjšajo dotok krvi, poveča se hipoksija, zmanjša se regeneracija in posledično je prisotna večja utrujenost.

Dejstvo – Nenehen stres napenja tkivo in omejuje gibanje, kar vodi v stagnacijo tekočin v telesu. ⠀

Tipi tekočin:⠀

  • kri, ⠀
  • limfa, ⠀
  • tkivna tekočina, ⠀
  • možgansko-hrbtna tekočina, 
  • voda v intersticiju, ⠀
  • želodčna kislina, ⠀
  • slina. ⠀

Telo je bolj tekoče, kot je trdno. Zato postopno kronično zmanjšanje pretakanja zgolj ene od zgoraj naštetih tekočin lahko pripelje do vrste različnih težav. Ali si sploh lahko predstavljate, kakšne bi bile posledice, če bi imeli zmanjšano pretočnost vseh omenjenih tipov tekočin? Kaj je dober način za izboljšanje pretakanja?

Začnite nadzorovati stres

Naučite se nadzorovati stresne odzive telesa in preprečite kronične napetosti, ki poganjajo vnetja in bolečine.

Zmanjšajte nenehni stres

To je le eden izmed razlogov, zakaj pomagajo osnovne vaje za živec vagus, predstavljene v 1. webinarju. Pri obravnavi živca Vagus sproščate namreč ne le svoje celotno telo, temveč tudi misli. Več informacij si lahko preberete tukaj.

Ker se zavedamo pomembnosti gibanja tekočin, naše storitve obsegajo vse dejavnosti, ki jih ohranjajo pretočne, in sicer:⠀

  • dihalne tehnike,
  • gibanje,
  • masaže in
  • manualne obravnave.⠀

Vabimo vas k lastnemu raziskovanju in predlagamo prebiranje preostalih člankov tukaj. Največja naložba je namreč investicija vase. Stopite v stik z nami sedem dni v tednu preko naših kontaktov tukaj in z veseljem vam bomo pomagali.

Storite nekaj zase

Rezervirajte si uvajalno diagnostično uro z našimi strokovnjaki.

Prijavite se na prejemanje strokovnih člankov

Za vas jih pišejo fizioterapevti in kineziologi v sodelovanju z zdravniki specialisti.

"*" indicates required fields

Ime in Priimek*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Več strokovnih člankov

Hiter in stresen tempo življenja, neustrezna telesna drža in nepravilni gibalni vzorci vodijo v fizično napetost in s tem povezane bolečine. Bolečine se lahko pojavijo v vratu, ramenih, prsni hrbtenici, od tam pa se lahko širijo tudi v okončine ali pa povzročajo glavobole, kar dodatno potencira začarani krog slabega počutja.
Težave s ščitnico so v porastu. Vzporedno se pojavljajo glede na napredek človeka. Kaj lahko storite zase, kako zmanjšati pojavnost avtoimunskih obolenj in kako začeti gledati na težave s ščitnico iz drugega zornega kota? Prepričajte se kaj lahko naredite za ščitnico in preprečite napredovanje bolezni ali se ji izognete.
Zapletene skupnosti mikroorganizmov, imenovane "mikrobiota", naseljujejo različne površine našega telesa in sodelujejo v mnogih fizioloških procesih. Ti organizmi so izredno gosto naseljeni v črevesju, kjer so se s pomočjo evolucije razvili za razgradnjo različnih prehranskih snovi in nosijo pomembno vlogo v procesu človeške prebave. Njihova aktivnost izboljšuje prebavno učinkovitost gostitelja (torej človeka) in hkrati mikrobom zagotavlja stalno oskrbo s hranili.
Nakupovalna košarica

Prijava na uvajanje

"*" indicates required fields

Ime in priimek
Zanimam se za:*
Število ur uvajanja:*
Časovno mi ustreza*
Označite lahko več možnosti
Hidden
Časovno mi ustreza:
Označite lahko več možnosti
This field is for validation purposes and should be left unchanged.