Ljubezen do sebe se začne z dihanjem

Ljubezen do sebe se začne z dihanjem

Skrivnost se skriva v dihanju. Glavna dihalna mišica je prepona. Vendar prepona ni pomembna samo za dihanje kot primarnega pomena. Zaradi gravitacije je pomembna usklajenost notranje enote, kar se uskladi izključno z ustreznim dihanjem. Živec Vagus pa potrebuje ustrezen dihalni vzorec, za optimalno napetost in funkcijo. Simptomi novodobnega življenjskega sloga zaradi pomanjkanja gibanja in premalo ljubezni (neustrezne obravnave) do sebe, so vir neštetih motenih funkcij telesa. Zato poskrbite zase s ponavljanjem optimalnega diha.
Spela_Jaksa_PetiElement-krog
Špela Jakša

Ustanoviteljica znamke Peti element
uni. dipl. biokem., dipl. fizioterapevt

Splošno
1 marca, 2021

Prepona je:

  • ključna za telesno držo (ob pravilni postavitvi prsni koš/medenica vzpostavljamo potrebno stabilnost za optimalno držo),
  • ključna za zdravje notranjih organov,
  • ključna za zdravje medenice,
  • ključna za ustno dno, vratno hrbtenico, trigeminalni sistem, žilni in limfni sistem …
  • poganja limfo,
  • zmanjšuje vnetne metabolite v telesu,
  • uravnava napetost psoasa in vagusa in
  • skrbi za zdravje notranjih organov.

Storite nekaj zase

Rezervirajte si uvajalno diagnostično uro z našimi strokovnjaki.

Zaradi gravitacije je pomembna usklajenost notranje enote, kar lahko dosežemo izključno z ustreznim dihanjem. Živec vagus pa potrebuje ustrezen dihalni vzorec za optimalno napetost in funkcijo.

Če ljubezni do sebe ne gojimo, potem lahko pričakujemo simptome, kot so:

  • povečanje vnetnih procesov,
  • neustrezna funkcija notranjih organov,
  • povečan krvni tlak,
  • slabša regeneracija,
  • prekomerno delujoč simpatični živčni sistem,
  • obremenjen imunski sistem in povečana verjetnost avtoimunih obolenj,
  • nespečnost,
  • slabša prebava,
  • neustrezna regeneracija
  • in še mnogo drugih težav.

Nedrseče nogavičke na prste (zaprti model)

Vsak par naših nogavic je narejen na način, da vsem nožnim prstom omogoči največjo možno mero gibalne avtonomije in oprijema.

Simptomi novodobnega življenjskega sloga s pomanjkanjem gibanja in premalo ljubezni (neustrezne obravnave) do sebe so vir neštetih motenih funkcij telesa. Zato poskrbite zase s ponavljanjem optimalnega diha. Dihanje je vir zdravja in je lahko prijatelj ali sovražnik. Odločitev je vaša.

Brezplačen video prispevek o optimalnem dihu smo za vas pripravili tukaj.

Vabimo vas k lastnemu raziskovanju in predlagamo prebiranje preostalih člankov tukaj. Največja naložba je namreč investicija vase. Stopite v stik z nami sedem dni v tednu preko naših kontaktov tukaj in z veseljem vam bomo pomagali.    

Prijavite se na prejemanje strokovnih člankov

Za vas jih pišejo fizioterapevti in kineziologi v sodelovanju z zdravniki specialisti.

"*" indicates required fields

Ime in Priimek*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Več strokovnih člankov

Dolgi in naporni dnevi se lahko nemalokrat poznajo po utrujenih in bolečih nogah ter stopalih. Bolečine v nogah navadno odpravi počitek, ni pa nujno. Boleče noge so ena pogostejših težav odraslih in lahko vodijo v omejitve hoje, vsakdanjih opravil in aktivnosti, predvsem pa so bolečine v nogah moteče, kadar so prisotne tudi med mirovanjem. Ste v zadnjem času kdaj občutili bolečino v nogah in se vprašali po vzroku njenega nastanka?
Skoraj vsak se enkrat v življenju sreča z bolečinami v kolenskem sklepu, zato bomo opredelili možne vzroke. Najpogostejši vzroki bolečine so degenerativne spremembe (obrabljenost ali artroza), vnetno dogajanje ali poškodba sklepa. Pogosto bolečina v kolenih ni nujno glavni izvor težav ampak je kompenzacija prenesena iz hrbtenice oziroma kolka in lahko nastane zaradi ploskih stopal oziroma prekomerne telesne teže (neodvisno od let). Nekatera stanja so značilna za rekreativne in profesionalne športnike.
Živčno omrežje črevesja je dolgo 9 metrov in sega od požiralnika do anusa. Naše črevesje je sposobno sodelovati z možgani vsestransko. Možgani in črevesje sta najbolj oživčena organa v našem telesu. Komunikacija med njima je dvosmerna in poteka po osi mikrobiota-črevesje-možgani. Bakterije v našem črevesju vplivajo na možgane in obratno, možgani vplivajo na črevesno mikrobioto. Dokazano je, da ima stanje naših prebavil precejšno vlogo pri tem kako se počutimo. Črevo, ki se ne počuti dobro, nam kvari razpoloženje, zdravo črevo pa nam ga izboljšuje. Jasno je, da lahko na dogajanje znotraj črevesja vplivamo preko dihanja.
Nakupovalna košarica

Prijava na uvajanje

"*" indicates required fields

Ime in priimek
Zanimam se za:*
Število ur uvajanja:*
Časovno mi ustreza*
Označite lahko več možnosti
This field is hidden when viewing the form
Časovno mi ustreza:
Označite lahko več možnosti
This field is for validation purposes and should be left unchanged.