logo-peti-element

Strokovni program Po porodu

Program po porodu vsebuje strokovno podporo za vsako mamico od prvega dne po porodu naprej. Ni potrebno čakati 6 – 8 tednov po porodu, da začnete z našim programom. Z nasveti glede dihanja, medeničnega dna, preme trebušne mišice, krčenja maternice in postavitev organov na svoje mesto, o celjenju nožnice, morebitnih brazgotinah in pretrganinah, o izgubi las in kilogramov, o možganih, hormonih in čustvenem vrtiljaku po porodu, lahko začnete takoj! Poudarek v programu je tudi na carski rez, kaj pomaga boljšemu celjenju te brazgotine ter seveda gibanju.

Več kot 5.000 zadovoljnih mamic

Vrednost programa

117,98

O programu po porodu

Paket vsebuje uvajanje (8 videjev), 8 vadbenih prispevkov, 2 predavanja, 3 delavnice in 10 bonus vadb po porodu za popolno okrevanje.

Prvi in drugi mesec po porodu poslušate predavanja in izvajate uvajanje. Tretji in četrti mesec po porodu izvajate delavnice in 8 vadbenih prispevkov, od petega meseca po porodu naprej izvajate 10 bonus vadb po porodu. 

Od prvega dne poroda do okrevanja

Okrevanje po porodu ne traja le nekaj dni. Popolno okrevanje po nosečnosti in porodu lahko traja tedne in mesece. Običajno smernice priporočajo, da okrevanje po vaginalnem porodu, traja med 6 in 8 tednov, po carskem rezu pa nekoliko dlje, približno 10 tednov. Vendar večina žensk potrebuje nekoliko več časa. Naš program po porodu lahko začnete izvajati takoj, saj so predavanja, delavnice in uvajanje ustvarjeni za takojšnjo uporabo. Vadbe in vaje pa lahko začnete izvajati od 6 do 8 tedna po porodu.

medenično dno peti element
Brazgotina Peti element carski rez

Šivi terjajo več časa

Po porodu lahko novopečena mati občuti nelagodje na področju genitalij, zlasti v primeru epiziotomije ali spontanega pretrganja presredka, pa tudi hemoroidi znajo biti neprijetni. Prav tako so lahko prisotne ostre bolečine v spodnjem delu hrbta, če je bila križnica s trtico med porodom močno premaknjena. Če je porod potekal vaginalno, brez pretrganja ali epiziotomije, bo presredek morda zatekel, vendar bodo občutki, v tednu ali celo po dnevu ali dveh, dobri. Če pa se je presredek med porodom strgal ali pa je bil uporabljen kirurški poseg, imenovan epiziotomija, so lahko rane so precej boleče. Program vam pomaga k hitrejšemu okrevanju tudi po carskem rezu.

Učvrsti trup, prepreči diastazo

Program je specifično sestavljen tako, da krepi globoke trebušne mišice proti razmiku trebušnih mišic, po drugi strani pa površinskim nudi elastičnost za čim prejšnje okrevanje po porodu.

Dihalne vaje v uvajanju učijo vzpostavljati znotraj trebušni tlak, kar pomaga preprečiti bolečine v križu in telo pripravi na dvigovanje in nošenje dojenčka, dojenje in hitrejše celjenje.

OBE 800x353
poporodu1_novica

Koristi vadbe po porodu

Kadar se počutimo utrujeni, se zdi aktivnost kot zadnja stvar, ki jo želimo početi. Toda gibanja in redna telesna vadba po porodu sta pomemba za vzpostavljanje ravnovesja. Gibanje in usmerjena vadba bosta:

  • povečala prekrvavitev in s tem izboljšala celjenje,
  • pomagala ohraniti gibanje limfe in posledično okrepila imunski sistem ter zmanjšala vnetja v telesu,
  • pregnala občutek zaprtosti in napihnjenosti,
  • izboljšala delovanje srčnega, žilnega in pljučnega sistema ter s tem kondicijo za lažje opravljanje vsakodnevnih opravili,
  • poskrbela za pravo mero elastičnosti mišic in vezivnega tkiva ter preprečevanje skrajšav za boljše drsenje vezivnega tkiva, manj utesnitev, boljše okrevanje in bolj lahkotno gibanje,
  • okrepila mišice za boljšo podporo sklepov, manj bolečin in lažjo nego dojenčka,
  • pomagala pri vračanju tonusa, zapiranju prekomernega razmika trebušne stene in urinski inkontinenci,
  • izboljšala hormonsko ravnovesje,
  • in nenazadnje poskrbela za sprostitev, dobro razpoloženje in dvig energije.

Dostop do vsebin enostaven

Po plačilu prejmete e-mail sporočilo v katerem so podatki za dostop do vseh vsebin, ki se nahajajo na platformi petielement.si. Poglejte promocije ali “spam”.

Ogled vsebin je možen preko uporabniškega vmesnika na naši spletni strani. Prijavite se z uporabniškim imenom in geslom.

Cena programa je brez pripomočkov. Če želiš zraven, jih izberi dodatno na dnu strani.

medenicno-dno-peti-element-splet

Porodne zgodbe naših strank

Vsebina video programov Po porodu

začetek
uvajanje

Uvajanje

predavanja
in delavnice

Samoobravnava

vadbe
strokovne vaje

Vaje in vadbe

Vsebinski pregled programa Po porodu

Prvi del vsebine

Uvajanje osem načel in tri predavanja

uvajanje, 8 vadbenih prispevkov, 2 predavanja, 3 delavnice in 10 bonus vadb

že od 4,9€/mesec

Ocena

4,9

5/5

Več kot 5000 zadovoljnih mamic

8 prispevkov uvajanje

PRVO NAČELO
dihanje

Dihanje

Načelo dihanja je tako osnova za optimalno življenje kot tudi osnova vseh vadbenih enot, saj pomaga pri učinkoviti aktivaciji notranje enote telesa in tako podpira telo od znotraj navzven. Dober vzorec dihanja vključuje ustrezno gibanje trebušne prepone in ostalih dihalnih mišic. Velikokrat se zaradi kompenzacij v telesu v času po porodu znajdemo v začaranem krogu nesproščenega plitkega dihanja v zgornje robove prsnega koša, ki privede do kronične napetosti v predelu vratu in ramen ter vpliva na bolečine v ledvenem delu hrbtenice.

DRUGO NAČELO
medenica

Medenica

Načelo namestitve medenice pomembno vpliva na postavitev ledvene krivine. Hrbtenica v obliki dvojne S-krivulje oz. v t. i. nevtralnem položaju ima največjo sposobnost absorpcije zunanjih sil in obremenitev. V nosečnosti se ledvena lordoza nekoliko poveča zaradi povečanega pritiska na medenično dno in trebušno steno, kar se lahko odraža tudi v obdobju po porodu. Hkrati pa bo zaradi vpliva hormona relaksina prisotno rahljanje ligamentov medenice, hrbtenice in ostalih sklepov, zato sta ozaveščena namestitev in podpora medeničnega obroča pomembni za preprečevanje morebitnih poporodnih tegob.

TRETJE NAČELO
ovijanje

Ovijanje

Zadnjica predstavlja izjemno pomembno podporo ledveni hrbtenici, medenici in kolkom. Zato boste spoznali načelo ovijanja medenice. Zadnjica ovija zadnji del medenice, ga stabilizira in podpira križnico, s čimer se posledično poveča podpora celotni hrbtenici. Zadnjica je pomembna podpora pri vsakodnevnih obremenitvah, vstajanju, pobiranju, hoji, dvigovanju in negi novorojenčka. Načelo vam bo pomagalo pri razbremenitvi nestabilne hrbtenice, ki po porodu potrebuje še dodatno skrb.

ČETRTO NAČELO
prsni koš

Prsni koš

Ozaveščena namestitev prsnega koša pripomore k boljši dihalni funkciji in nudi varno podporo hrbtenici ob poporodnih obremenitvah in spremembah telesne drže. Večji poudarek bomo namenili dvanajstemu prsnemu vretencu, ki je najbolj gibljiva točka naše hrbtenice in je zato podvržen velikim rotacijskim in kompresijskim silam. Tako predstavlja pomemben prehod med spodnjim in zgornjim delom telesa. Stabilnost te točke je ključnega pomena, ko govorimo o stabilni hrbtenici.

PETO NAČELO
ramenski obroč

Ramenski obroč

Načelo namestitve ramenskega obroča bo pomagalo sproščati napetosti v ramenskem in vratnem predelu, omogočalo pravilno uporabo mišic okoli ramen in lopatic ter, posledično, pripomoglo k boljši telesni drži. Poporodna skrb za dojenčka lahko ustvari nepravilno telesno držo, z rameni in glavo potisnjenimi naprej, kar privede do slabšega ravnovesja med mišicami ramenskega obroča. Mišice med lopaticami so obremenjene v podaljšanem položaju pri dojenju in negovanju dojenčka, in se posledično hitro utrudijo. 

ŠESTO NAČELO
vratna hrbtenica

Vratna hrbtenica

Ko imamo glavo v pravilni drži v liniji z rameni in medenico, je ta teža porazdeljena po vsej hrbtenici in se pritiski porazdelijo. Kadar je položaj glave pred linijo telesa, začnejo pri podpori glave sodelovati tudi bolj površinske, večje mišice ramenskega obroča, kar se kaže v slabem mišičnem ravnovesju in morebitnem nelagodju ali bolečini. Mišice na hrbtni strani vratu so skrajšane in napete, upogibalke vratu pa razbremenjene. To vodi tudi v tenzijske glavobole, zato je potrebno preobremenjene mišice in vezivno tkivo sproščati ter aktivirati globoke upogibalke vratu.

SEDMO NAČELO
stopala

Stopala

Stopalo je prvi stik z zunanjim svetom, ki služi kot opora pri gibanju in vzpostavljanju ravnotežja. Da lahko stopalo optimalno prenaša sile višje po telesu, mora biti dobro gibljivo, a hkrati močno. Takšno stopalo zagotavlja boljšo bazo podpore za prenašanje masnega težišča telesa. V nosečnosti se ob povečani telesni teži in nestabilnosti lahko stopalni lok zrahlja in popusti, kar pa se odraža tudi v poporodni fazi, v kateri ne nudi kakovostne podpore višje ležečim sklepom, zato je vzpostavljanje močnega stopala v obdobju po porodu zelo pomembno.

OSMO NAČELO
podaljševanje

Podaljševanje

Načelo podaljševanja zajema vsa ostala načela. Podaljševanje zagotavlja optimalno stabilnost telesa od pet do glave in hkrati tudi elongacijo hrbtenice od trtice do vrha glave. Ta občutek postavitve telesa v prostoru omogoča aktivacijo globokih stabilizatorjev trupa. Podaljševanje bo prisotno pri vseh vajah gibanja hrbtenice v vse smeri, da na ta način varno podpremo hrbtenico in izključimo možnost za nelagodje tekom vaj.

Vsebinski pregled programa Po porodu

Drugi del vsebine

Tri praktične delavnice

uvajanje, 8 vadbenih prispevkov, 2 predavanja, 3 delavnice in 10 bonus vadb

že od 4,9€/mesec

Ocena

4,9

5/5

Več kot 5000 zadovoljnih mamic

2 predavanja in 3 delavnice

PRVO
predavanje

Skrivnosti poporodnega obdobja

Okrevanje po porodu ne traja le nekaj dni; popolno okrevanje po nosečnosti in porodu lahko traja tedne in mesece. V tem času telo doživlja številne spremembe: od čiščenja in celjenja do hormonskih nihanj razpoloženja. Vračanje in iskanje ravnovesja po porodu pa je odvisno od več dejavnikov, kot so genetika, potek nosečnosti, potek poroda, poporodno okrevanje, povezano z zdravljenjem in celjenjem morebitnih brazgotin, prehranjenost matere ter dojenje. Čas celjenja in okrevanja po nosečnosti in porodu vodita telo in čustveno stanje, zato je bolj kot kadarkoli prej pomembno, da znamo prisluhniti dogajanju znotraj telesa. S tem namenom bo predavanje osvetlilo najpomembnejša izhodišča poporodnega okrevanja, ki bodo pomagala razumeti, kaj se po porodu dogaja na telesnem in duševnem nivoju.

DRUGO
predavanje

Pod do dobrega zdravja

Številne spremembe v času nosečnosti, porod, materinstvo in hormoni pustijo svoj pečat tako na telesu kot tudi na duši mame, zato namen vadbe po porodu ni zgolj oblikovati telo in čim hitreje odpraviti kilograme, ki so se nabrali tekom nosečnosti, temveč predvsem podpreti regeneracijo, povrniti ozaveščenost telesa, pomagati najti ravnovesje, zmanjšati bolečino in olajšati ter optimizirati opravljanje vsakdanjih opravil, kot so nega dojenčka in gospodinjska opravila. S tem namenom je predavanje zasnovano kot potovanje preko osnovnih zakonitosti poporodne vadbe, od zgodnjega do poznega poporodnega obdobja, na katerem boste našle odgovore na vprašanja, zakaj je gibanje v poporodnem obdobju pomembno, kdaj začeti s poporodno vadbo, kakšne so njene koristi, katerim vajam bi se bilo v poporodnem obdobju bolje izogniti in še na mnoga druga.

PRVA
delavnica

Carski rez in brazgotina

Ne glede na to, kako dobro je kirurg usposobljen, se bo po carskem rezu pojavilo zabrazgotinjeno tkivo. Brazgotinjenje je pomemben del celjenja rane, vendar lahko povzroča zlepljenje tkiva, ki ga je pri nekaterih več, pri drugih manj. Zlepljeno tkivo lahko vodi v bolečine v križu, neprijetne napetosti v kolkih, zastajanje mezge, sindrom razdražljivega črevesja, zaprtje ali občutek napihnjenosti, bolečino med spolnimi odnosi in pogosto potrebo po uriniranju, zato je obravnava brazgotine po porodu izjemno pomembna. S tem namenom je praktična delavnica usmerjena v dogajanje pod kožo, vezivno tkivo in poporodno obravnavo brazgotine. Spoznajte večplasten vpliv brazgotine na celotno telo in koristne nasvete, ki bodo pripomogli k boljšemu zdravju tkiva, ter se seznanite s samomasažo, ki bo poskrbela za vračanje in ohranjanje prožnosti tkiva, potrebne za preprečevanje zdravstvenih težav in ohranjanje dolgoročnega zdravja.

DRUGA
delavnica

Obravnava medeničnega dna

Tako nosečnost kot naravno pretrganje ali kirurški prerez presredka med porodom vplivajo na zdravje medeničnega dna po porodu. Ne glede na vrsto poroda je poporodno obdobje čas, ko je medeničnemu dnu potrebno nameniti posebno pozornost. Za ohranjanje normalne funkcije medeničnega dna po porodu je pomembna njegova obravnava. Da bi ponovno prebudile in povrnile zdravje medeničnemu dnu po porodu, spoznajte anatomske in fiziološke zakonitosti medeničnega dna in se seznanite s paleto vaj, ki bodo pomagale ozavestiti in izboljšati kontrolo mišic medeničnega dna, ter s samomasažo presredka, ki bo poskrbela za boljšo elastičnost tkiva in, posledično, bolj optimalno podporo notranjih organov ter ledveno-medenične regije.

TRETJA
delavnica

Obravnava trebušne stene

Prekomeren razmik trebušne stene (diastaza rektusov) med nosečnostjo in po porodu je pogost pojav. Navadno gre za stanjšano in šibko vezivno tkivo v kombinaciji s spremenjenim nadzorom in aktivnostjo mišic trebušne stene. Posledično se ob obremenitvah ne ustvari primerna čvrstost vezivnega tkiva, ki jo telo potrebuje za dobro podporo, kar lahko vodi v razvoj številnih zdravstvenih težav. Kadar se ob obremenitvah sredina trebuščka izrazito izboči ali ugrezne, je čas, da preverimo, ali je prisoten prekomeren razmik trebušne stene, zato se naučite prepoznati prekomeren razmik trebušne stene ter spoznajte koristne nasvete in varnostne napotke, ki bodo pomagali vrniti čvrstot vezivnega tkiva, primerno aktivnost mišic trebušne stene in, posledično, dobro podporo celotnemu telesu.

Vsebinski pregled programa Po porodu

Tretji del vsebine

Osem vadbenih prispevkov po porodu

uvajanje, 8 vadbenih prispevkov, 2 predavanja, 3 delavnice in 10 bonus vadb

že od 4,9€/mesec

Ocena

4,9

5/5

Več kot 10000 zadovoljnih nosečnic

Osem vadbenih prispevkov po porodu

PRVI
prispevek

Aktivacija globokih struktur

Iskanje ponovnega ravnovesja in stabilnosti po porodu se začne z aktivacijo notranje enote telesa. Nosečniški hormon relaksin ostane v telesu še nekaj mesecev po porodu, kar se odraža z rahljanjem sklepov, mišic, kit in vezi, predvsem pa se pokaže kot nestabilnost v ledveno-medenični regiji, ki lahko na dolgi rok vodi do neželenih bolečin v križu in kolku. Vračanje ozaveščenosti in aktivnosti medeničnemu dnu, transverzusu in obhrbteničnim mišicam ob ozaveščenem dihanju nudi dobro podporo telesu in vpliva na zdravje hrbtenice. Tovrsten način vadbe predstavlja osnovo za optimalno funkcijo telesa tako v vseh nadaljnjih vadbenih kot tudi vsakodnevnih aktivnostih.

DRUGI
prispevek

Izboljševanje gibalnih vzorcev

Namen vadbe po porodu je predvsem omogočiti telesu potrebno regeneracijo, zmanjšati morebitno bolečino in olajšati ter optimizirati opravljanje vsakdanjih opravil, kot so nega dojenčka in gospodinjska opravila. Skrb za dojenčka bo tako za telo mamice varna in lahkotna. Nosečniški hormon relaksin, ki povečuje elastičnost vezivnega tkiva in mišic, je v telesu nove mamice prisoten vsaj še tri mesece, zato vsaka aktivnost, ki močno povečuje znotrajtrebušni pritisk, obremenjuje trebušne organe in medenično dno. Cilj vadbenih položajev je poiskati gibalne vzorce vsakodnevnih aktivnosti, kot so vstajanje in spuščanje v ležeč in sedeč položaj, predklanjanje ter dvigovanje, ki bodo preprečili pretirano tovrstno obremenitev trebušne votline in medeničnega dna ter tako pripomogli k dodatni podpori.

TRETJI
prispevek

Zmanjšanje diastaze rektusov

Nosečnost in porod ustvarjata raztezanje kože in mišično-vezivnega tkiva trebušne stene, kar vpliva tudi na slabši nadzor teh struktur po porodu. Prevelik razmik površinskih trebušnih mišic imenujemo diastaza rektusov. Ta lahko povzroča težave, kot so bolečine v križu in medenici ter urinska inkontinenca. Elastično in močno vezivno tkivo trebušne stene je pomembna podpora trupa po porodu. Z ustreznimi vajami, ki aktivirajo najglobljo trebušno mišico transverzus v povezavi s stranskimi trebušnimi mišicami in medeničnim dnom, lahko obvladujemo prekomeren razmik trebušne stene in še dodatno spodbudimo samodejno celjenje tkiva.

ČETRTI
prispevek

Moč rok za nošnjo dojenčka

Moč in gibljivost ramenskega obroča in rok blagodejno vplivata na razbremenitev celotne hrbtenice. Trening zgornje ekstremitete omogoča boljšo podporo hrbtenice, saj vas pripravi na naporno nošenje in negovanje novorojenčka, ki postopoma pridobiva na telesni teži. Sproščanje in razpiranje sprednje linije rok, ki je zaradi dojenja in nošenja dojenčka ves čas obremenjena, uravnovesimo s krepitvijo medlopatičnih mišic, ki morajo biti podporne in vzdržljive. Dobro ravnovesje ramenskega obroča pripomore k bolj ustrezni telesni drži in posledično kljubuje bolečinam v vratu in hrbtu. Uvodni del zajema masažo prsi, saj ta v poporodnem obdobju zmanjša možnosti za nastanek mastitisa, poveča produkcijo mleka, hkrati pa vpliva tudi na sproščanje prsnih mišic in zmanjšuje bolečine zaradi dojenja.

PETI
prispevek

Proti sklepnim utesnitvam

Nova mamica potrebuje pravo mero elastičnosti mišic in vezivnega tkiva, saj to preprečuje skrajšave in omogoča boljšo gibljivost, boljše okrevanje in učinkovitejše gibanje. Kontrolirana dinamična gibljivost z doseganjem večjih amplitud gibov je pomembna za boljše telesno ravnovesje in držo, s katero dosežemo dobro podporo sklepov. Dobra gibljivost in hkrati stabilnost sklepov pripomoreta k razbremenitvi živčnih poti in posledično vplivata na lahkotnost gibanja, s tem pa se izboljšata telesna zmožnost in počutje. Pozornost pri izvajanju vaj je predvsem na prijetnih in počasnih raztegih, amplitude gibov naj ne bodo boleče.

ŠESTI
prispevek

Aktivnost zadnjice in nog

Medenični obroč in kolki se ves čas nahajajo pod kompresijskimi silami in predstavljajo bazo opore za našo hrbtenico. Optimalna gibljivost in stabilnost kolkov je tako nujna za njihovo dobro funkcijo, saj je poporodna telesna teža nekoliko povečana in so pritiski na sklepe nog in ledveno hrbtenico še toliko večji. Ob nekoliko slabši stabilnosti hrbtenice po porodu se za dodatno podporo ledveno-medenične regije zatekamo k sakralnim slojem zadnjice oz. predelu zadnjične gube. Prispevek zajema razbremenitev prenapetih zgornjih slojev zadnjice, ki vodijo v rigidno in utrujeno hrbtenico, ter poudari aktivnost ostalih mišic kolka, ki so pomembne za podporo. Aktivna zadnjica nudi dobro stabilnost medenici in hrbtenici med vsakodnevnimi opravili.

SEDMI
prispevek

Aerobna vadba za cirkulacijo

Dinamična telesna aktivnost poskrbi za prekrvitev telesa, boljše gibanje limfe in krepi tako srčno-žilni sistem kot tudi pljuča. Limfni obtok poganjajo optimalno dihanje, dinamično gibanje in masaža. Zato je vračanje gibalnih navad v obdobju po porodu zelo pomembno, saj kljubuje otekanju nog in rok, okorelosti telesa, slabemu imunskemu sistemu in, predvsem, utrujenosti. Tovrsten način gibanja omogoča dobro telesno regeneracijo in skrbi za vzdržljivost, ki jo mlada ženska potrebuje za polno življenje. Vadba vključuje dinamično in kompleksno gibanje celega telesa z namenom krepitve in aerobne aktivnosti, ki poskrbi za dvig razpoloženja. Pozornost naj bo namenjena tekočemu nosnemu dihanju, zato si lahko intenzivnost vadbe prilagodite s počasnejšo izvedbo ali vmesnimi počitki.

OSMI
prispevek

Krepitev mišično-skeletnega sistema

Vadba po porodu vrača telo nazaj v formo in ga pripravi za lažji prehod na specifične športne aktivnosti iz obdobja pred nosečnostjo. Ta vadbeni prispevek je nadgradnja vseh ostalih, zato je tudi intenziteta vadbe nekoliko večja. Poleg nežne krepitve telesa od znotraj navzven sedaj pride v poštev tudi krepitev površinskih mišic, s katerimi vplivamo na moč in zdravje kosti ter poskrbimo za boljše hormonsko ravnovesje, ki nam dvigne energijo. Dvig telesne forme ženski vrača zaupanje v telo in izboljša samozavest. Celostna krepitev telesa omogoča izgubo odvečne poporodne teže in povrne mišični tonus.

Vsebinski pregled programa Po porodu

Četrti del vsebine

BONUS: Deset vadb po porodu

uvajanje, 8 vadbenih prispevkov, 2 predavanja, 3 delavnice in 10 bonus vadb

že od 4,9€/mesec

Ocena

4,9

5/5

Več kot 5000 zadovoljnih mamic

BONUS: 10 vadb po porodu

PRVA
vadba

Dinamična vadba za vračanje ravnovesja po porodu

Za zdravje medeničnega dna je potrebna optimalna mobilnost kolkov in ustrezna razvitost mišic, ki kolčni sklep obdajajo. Zato bo vadbeni program usmerjen v mobilizacijo in krepitev mišic okoli kolka, kar bo imelo ugodne učinke na ledveno-medenično regijo. Privoščite si dinamično vadbo celega telesa s poudarkom na elastičnosti, prožnosti in moči kolčnega sklepa za zdravo medenično dno, podporo ledveno-medenične regije in boljšo biomehaniko hoje.

DRUGA
vadba

Dvig srčnega utripa po porodu na varen način

Vsaka ženska si prizadeva po porodu čimprej izgubiti višek kilogramov. V prispevku smo pripravili varen aerobni trening v stoječih položajih, brez nekontroliranih gibov ali skokov. Praksa kaže, da otroka vedno nosimo v isti roki in s tem dolgoročno ustvarjamo tenzije v telesu. Z uporabo enostranske obremenitve bomo zato vračali telesu simetrije ter izzivali stabilnost jedra.

TRETJA
vadba

Gibljiva prsna hrbtenica s pomočjo brisače

Posebnost vretenc v prsni hrbtenici je, da so povezana z rebri. Rebrni predel trupa povezujemo z rotacijskimi gibi hrbtenice. V vadbeni enoti bomo izvajali vaje za mobilnost prsne hrbtenice, kar bo blažilo občutke zategnjenega in bolečega vratno-ramenskega in ledvenega predela ter vozličkov v področju lopatic. Brisača je odličen pripomoček, ki bo vodil gibanje v želeno smer. Posebnost vadbe bo test, ki ga bomo izvedli na začetku in koncu ure kot dokaz uspešnega gibanja ter povečanja elastičnosti prsnega koša.

ČETRTA
vadba

Gibljivost zadnjega dela telesa proti poškodbam

Zadnja fascialna linija se pripenja od glave do podplatov. Če poznamo anatomijo, vemo, da je dostikrat obremenjena (bodisi zaradi nepravilne drže bodisi zaradi nošenja bremen), kar posledično vpliva na težave na področju vratne hrbtenice, ledvenega dela, skrajšanje mišic v zadnjem delu stegen, glavobole, vnetja ahilove tetive (npr. pri tekačih) itd. V vadbenem prispevku bomo z izbranimi vajami sproščali zadnjo fascialno linijo telesa ter tako dosegli občutek prožnosti in sproščenosti, hkrati pa izboljšali držo in funkcijo vseh mišic, ki skozi to linijo potekajo.

PETA
vadba

Močne roke za premagovanje dnevnih izzivov in optimalno držo

Posebnost ramenskega obroča je, da kljub naravni gibljivosti hitro postane tog, kljub redni uporabi pa mišice navadno niso ustrezno razvite, kar lahko obremenjuje vratno hrbtenico, utesnjuje živčne poti ter vodi v sključeno držo in bolečino v križu. Zato bo vadba, čeprav celostna, usmerjena v dinamično mobilizacijo in krepitev rok, ramenskega obroča, prsnega koša in hrbtnih struktur, kar bo imelo ugoden vpliv na občutek napetosti v vratu, ramenih, prsnem košu in medlopatičnem prostoru. 

ŠESTA
vadba

Regeneracijska aerobna vadba za dvig razpoloženja

Vodilo vadbenega programa je nežna aerobna nota, ki bo poskrbela za dvig srčnega utripa na varen način, primeren za občutljivo poporodno obdobje. Ne vsebuje poskokov, vendar vseeno spodbuja delovanje srčnega, žilnega in pljučnega sistema. Poudarek bo na krepitvi in raztegu ramenskega obroča, rok in hrbtnih struktur, da bo nega dojenčka lažja, napetosti v zgornjem delu telesa manjše, podpora medeničnega dna boljša, drža pa bolj optimalna. Vadba pripomore k okrevanju po porodu in pomaga pri preprečevanju postnatalne depresije, zato je pomembno, da postane del vsakdana.

SEDMA
vadba

Regenerativna vadba za močno medenično dno

V vadbenem prispevku na modelu medenice spoznavamo lego in funkcijo mišic medeničnega dna. Za celostno obravnavo le-teh je potrebno upoštevati tako sproščanje in segment elastičnosti kot tudi krepitev. Ker je vadbeni prispevek namenjen ženskam v obdobju po porodu, bomo posebno pozornost tokrat namenili krepitvi mišic medeničnega dna, pri čemer potujemo izven okvirjev klasičnega stiska treh sfinktrov. V nadaljevanju vas bomo razvajali z varno regeneracijsko vadbo, ki vsebuje enostavne vaje, ki bodo telo sprostile in umirile. Vadbo lahko izvajate pred spanjem oz. kadarkoli začutite, da telo potrebuje sprostitev.

OSMA
vadba

Dvig imunskega sistema za boljše počutje

Čeprav skrivnosten, je limfni sistem izjemno pomemben, saj odstranjuje odvečno tekočino in odpadne produkte, čisti telo, sodeluje pri absorpciji hranil, uravnava hormone in nastopa kot del imunskega sistema. Zato je dobro delovanje limfnega sistema v poporodnem obdobju ključno za dobro počutje in zdravje. S tem namenom bo vadbeni program usmerjen v izboljšanje pretočnosti telesa. Preko dotika, kombinacije krepilnih in razteznih vaj za celo telo, velikih amplitud giba, dviga srčnega utripa in različnih položajev bomo poskrbeli, da bo tok limfe med vadbo narastel in očistil telo vnetij, poskrbel za boljše počutje in zdravje ter pregnal utrujenost.

DEVETA
vadba

Varno vračanje tonusa in elastičnosti po porodu

Vodilo vadbenega programa je nežna, a dinamična krepitev celotnega telesa, ki bo poskrbela za vzpostavljanje primernega tonusa mišic in vezivnega tkiva ter pretočno, prožno in lahkotno telo. Iskanje ravnovesja bomo pričeli od znotraj navzven in se sprehodili od globokih struktur, ki so zadolžene za stabilnost telesa, do površinskih, ki oblikujejo telo. Poudarek bo na dinamični krepitvi in raztegu hrbtnih struktur, stranskih trebušnih mišic, rok in nog. Sprehodili se bomo od glave do pet, aktivirali celo telo in tako poskrbeli, da bo nega dojenčka lažja, napetosti v telesu manjše, podpora hrbtenice boljša, drža pa bolj optimalna.

DESETA
vadba

Varna krepitev trebušnih mišic po porodu

Vsaka ženska si prizadeva po porodu čimprej povrniti telesu obliko in funkcijo, ki ju je imelo pred nosečnostjo. V prispevku se bomo najprej naučili samopregleda razmika trebušnih mišic (t. i. diastaza rektusov). Večji kot je razmik (več kot 2,5 cm), bolj postopoma in z večjo mero ozaveščenosti pristopamo h krepitvi abdominalnega predela. Sledijo varne vaje za krepitev mišic trupa, s katerimi poskrbimo za ozaveščanje globljih slojev abdomna z uporabo lahkih uteži. Pri vadbi je pomembno upoštevati lastne občutke, kajti le tako bomo poskrbeli, da bo gib primeren našemu stanju in pripravljenosti.

Izboljšaj okrevanje, zmasiraj brazgotino in zmanjšaj tveganja

Zagotovi si posebno
ceno zdaj

uvajanje, 8 vadbenih prispevkov, 2 predavanja, 3 delavnice in 10 bonus vadb

že od 4,9€/mesec

Ocena

4,9

5/5

Več kot 5000 zadovoljnih mamic

Pripomočki niso potrebni, razen velika žoga

Za program potrebujete blazino in stol ali veliko žogo, ki jo lahko kupite ločeno spodaj. Priporočljive so tudi nedrseče nogavičke Peti element.

Velika-zoga-za-vadbo-ali-sedenje

Ustvarjalka programa

Spela_Jaksa_PetiElement

Špela Jakša

univ. dipl. biokemičarka
dipl. fizioterapevtka

Za uspešno okrevanje po porodu je bistvenega pomena ustrezna priprava v nosečnosti. Ko je poroda konec pa so potrebni postopki, ki pomagajo vračati ravnovesje telesu in umu mamice. Z mojo strokovno ekipo sem sestavila program za vsako mamico, po vaginalnem porodu ali carskem rezu z usmeritvami glede brazgotin, razmiku preme trebušne mišice, dojenju in odvajanju. Celosten spletni vadbeni program Po porodu je za vse, ki želite varno vračanje v formo, brez tveganja za bolečine v križu ali sramni kosti, upoštevajoč delovanje hormona relaksina v primeru dojenja, se želite učiti in samoobravnavati, sploh pa gibati brez omejitev. Po 20 letih ukvarjanja s populacijo po porodu sem končno ustvarila program za vse mamice.

Da bo poporodno obdobje brez zapletov

S tabo izvajamo vaje, učimo, ozaveščamo, predavamo in gibamo prek preverjenih, znanstveno potrjenih načel, ki jih redno uporabljamo v svoji praksi med prilagojenim pilatesom po porodu.

osnovni-ikona-bolecina

PAKET PO PORODU

Postnatalni program

58,99 €

Cena paketa je brez pripomočkov

Vsebina paketa po porodu
(veljavnost eno leto od nakupa)

+ 10 BONUS PRISPEVKOV

10 dodatnih celostnih vadb za mamice po porodu

Izpolnite spodnje podatke:

Kupili boste:

Izdelek
Quantity
Cena
Program po porodu1
+
0,00 

Podatki plačnika

Dodatne informacije

Vaše naročilo

Izdelek Delni znesek
Program po porodu
  × 1
58,99  (vklj. z DDV)
Program po porodu
  × 1
48,99  (vklj. z DDV)
Brošura Po porodu
  × 1
10,00  (vklj. z DDV)
Delni znesek 58,99  (vklj. z DDV)
Znesek 58,99  (vključuje 8,83  DDV 22%, 0,48  DDV 5%)

Nedrseče nogavičke na prste ROZA (odprti model)

Original price was: 16,00 €.Current price is: 13,00 €.

Velika-zoga-za-vadbo-ali-sedenje

Velika žoga za vadbo ali sedenje

Original price was: 21,00 €.Current price is: 18,90 €.

Vaše osebne podatke bomo uporabili za obdelavo oddanih naročil, za podporo pri uporabi spletne strani in druge namene, opisane v pravilnik o zasebnosti.